Стандарт

Країна походження. Велика Британія.

Застосування: Гонча.

КЛАСИФІКАЦІЯ МКФ:
Група 6. Гончі та споріднені з ними породи.
Секція 1.3. Невеликі гончаки.
З випробуваннями робочих якостей.

Загальний вид: масивний гончак з короткими лапами, добре збалансований, сповнений гідності.

ПОВЕДІНКА І ТЕМПЕРАМЕНТ: В'язкий гончак давнього походження, який полює за допомогою нижнього чуття, володіє зграйним інстинктом і сильним мелодійним голосом, здатний з величезною витривалістю працювати в полі. Миролюбний, ніколи не агресивний і не боягузливий. Відданий.

ГОЛОВА: Лінії лоба і морди майже паралельні. Морда не набагато довша за черепну коробку. Може бути помірна кількість зморшок біля очей і на лобі. У будь-якому випадку шкіра голови досить вільна і помітно морщиться при натягуванні вперед або коли голова опущена.

Черепна коробка: Череп опуклий, з потиличною кісткою, яка виступає, середньої ширини на лобі і злегка звужується до морди.
Стоп: Помірний.

Лицьова частина:
Мочка носа: Повністю чорна за винятком гончих світлого окрасу, коли можлива коричнева або освітлена мочка носа. Великі і добре розкриті ніздрі, мочка носа може трохи виступати вперед.
Морда: Загальний вид - вузька, але не легка.
Губи: Брилі верхньої губи істотно перекривають нижні губи.
Щелепи і зуби: Щелепи міцні, з досконалим, правильним і повністю ножицеподібним прикусом, тобто верхні зуби щільно перекривають нижні і розташовані перпендикулярно щелеп.

ОЧІ: Ромбоподібні, ні опуклі, ні занадто глибоко посаджені, темні, але можуть бути середньо-коричневі у собак світлого окрасу. Погляд спокійний і серйозний. Кон'юнктиву нижньої повіки видно, але не надмірно. Світлі або жовті очі небажані.

ВУХА: Низько посаджені, нижче лінії очей. Довгі, заходять за кінець морди - правильної довжини, але не надмірно. Вузькі по всій довжині і скручуються всередину; дуже еластичні, тонкі і оксамитові за структурою.

ШИЯ: М'язиста, опукла і досить довга, з яскраво вираженим, але не перебільшеним підвісом.

КОЛОДКА: Розтягнута і глибока по всій довжині; висота в холці і висота в крижах приблизно рівні.
Спина: Горизонтальна і досить широка. Від холки до маклока не надмірно довга.
Поперек: Може бути злегка випуклим.
Груди: Передня частина грудей при огляді спереду акуратно вписується в вигини кінцівок. Грудина виступає, але груди не вузькі і не надмірно глибокі. Ребра добре закруглені, не стирчать, відведені назад.

ХВІСТ: Добре посаджений, досить довгий, міцний біля основи, звужується, з помірною кількістю шерсті на нижньому боці. У русі гон тримається вгору, трохи зігнутий, шаблеподібний, жорстко-пружний, ніколи не закручений.

КІНЦІВКИ
ПЕРЕДНІ КІНЦІВКИ: Передні ноги короткі, масивні, з потужним кістяком. Мають зморшкувату шкіру на нижній частині
Плечі: Лопатки добре відведені назад; плечі не обтяжені.

Лікті: не вивернуті ні усередину, ні назовні
Передпліччя: Злегка зближуються зверху вниз, але не так, щоб заважати вільним рухам, і не дозволяють ногам торкатися один одного ні в стійці, ні в русі.
П'ясті: Козинець вкрай небажаний.

ЗАДНІ КІНЦІВКИ:  Заповнені м'язами, довгий круп має враження майже сферичного ефекту при огляді ззаду. Можуть проявлятися зморшки на шкірі плесна, а ззаду скакального суглоба - легка складка в результаті вільної шкіри.
Коліна: З добре вираженими кутами зчленувань.
Плесна: Короткі і злегка нахилені під собаку, але не всередину і не назовні, і тільки підставлені в природній стійці.

ЛАПИ: Масивні, з розвиненими подушечками. Передні лапи можуть бути спрямовані прямо вперед або трохи в сторону, але в будь-якому випадку собака стоїть завжди абсолютно правильно, вага рівномірно підтримується подушечками пальців так, щоб лапа залишала відбиток великого гончака, і не було б ділянок лапи поза подушечок, які контактують з поверхнею землі .

РУХИ: Найважливіші. Плавні, вільні рухи, з гарним вимахом передніх і потужним поштовхом задніх кінцівок собака рухається однаково правильно. Скакальні суглоби і коліна ніколи не пов'язані в русі, ніякі пальці не повинні тягнутися по землі.

ШЕРСТНИЙ ПОКРИВ
ШЕРСТЬ Гладка, коротка і щільна, не надто тонке волосся. В цілому вигляд чіткий і позбавлений очосів. З довгою шерстю, та з такою, що не прилягає з очосами надзвичайно небажана.
ОКРАС: Зазвичай триколор - чорно-білий з підпалом; двоколор - рудий з білий; але будь-який визнаний у гончих окрас допустимий.

ЗРІСТ:
Висота в холці: 33-38 см (13-15 дюймів).

ДЕФЕКТИ: Будь-яке відхилення від вищевказаних пунктів повинно розглядатися як недолік або вада в залежності від ступеня вираженості. Будь-яка собака, яка має фізичні або поведінкові відхилення повинна бути дискваліфікована.

ПРИМІТКА: Пси повинні мати два явно нормальних насінники, повністю опущених в мошонку.